decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Chleb esseński i jego właściwości.


Co wiemy o chlebie esseńskim?

O chlebie esseńskim pewnie słyszał każdy z nas. Jednak pomimo to, że gdzie „obił” nam się o uszy, to raczej dogłębnie mało o nim wiemy. Na pewno ten artykuł pomoże nam dowiedzieć się o chlebie esseńskim nieco więcej. Najważniejszą informacją jest to, że chleb esseński powstaje z tak zwanego kiełkowanego ziarna. Jest to na dobrą sprawę jedyne dozwolone pieczywa na diecie, która przyśpiesza nasz metabolizm. Dlaczego tak jest postaram się dopowiedzieć poniżej. Musimy po prostu poznać szczegóły. Chleb esseński ma niesamowite właściwości. Do tego jest także o wiele zdrowszy od tego chleba zdrowego.

Jak powstaje chleb esseński?

Chleb esseński dokładnie powstaje z ziaren, które już wypuściły kiełki. Kiełki są bardzo bogate w liczne odżywcze składniki. Jednak nie tylko. W kiełkach znajdują się przeciwutleniacze, mikroelementy łatwoprzyswajalne, witaminy, cynk czy też żelazo. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to nieziemskie towarzystwo. Naprawdę kiełki są niesamowite. Warto jeszcze dodać, że kiełki są bardzo cennym źródłem błonnika i także są łatwe podczas trawienia. Z tego, a nie innego powodu esseński chleb jest doskonały także na lekkostrawnej diecie. W kiełkach jest również dużo więcej biała, a jednocześnie mniej skrobi, a niżeli w roślinie już dorosłej. Bardzo istotne jest to, że chleb esseński jest pozbawiony w naturalny sposób glutenu. Pieczywo z kiełkowanego ziarna spożywane mogą być nawet przez osoby, które wzmagają się z celiakią. Co ważne dla osób odchudzających się, dla cukrzyków i innych, esseński chleb nie podnosi w żadnym wypadku poziomu cukru w naszej kwi. Sprzyja dodatkowo także metabolizmowi. Tego rodzaju pieczywo zawiera bardzo dużo błonnika z ziarna pełnego, a w samym procesie wypiekania nie dochodzi wcale do powstawania mąki.

A jak smak?

Smak nas z całą pewnością interesuje. Chleb esseński dużo się różni od tego razowego, a także od tego zwykłego. Smak można określić jako słodkawy w sposób delikatny. Konsystencja jest gliniasta lekko i raczej sprawia wrażenie ciężkiej. Zbytnio specjalnie to nie zachęca. W rzeczywistości chleb z ziarna kiełkowanego jest wyjątkowo smaczny i można się do niego w sposób bardzo łatwy przyzwyczaić. Pasuje idealnie wręcz do wędlin oraz serów, ale także do słodkości jak na przykład konfitury czy też dżemy. Z powodzeniem można nim zastąpić pieczywo zwykłe i korzystać z jego właściwości dobroczynnych w każdym dniu. Aby się zdrowo odżywiać oraz lekko, to wcale nie musimy rezygnować z chleba pełnego węglowodanów. Chleb esseński jest naprawdę smaczny. Nie obawiajmy się tego.

Tags: chleb, chleb esseński, esseński

loading
×