decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Migdały blanszowane źródłem białka i witaminy E

Czym są migdały blanszowane?

Migdały bywają mylnie zaliczane do orzechów, chociaż są po prostu owocami. Migdały należą do owoców migdałowca, które zrywa się tylko na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy, od połowy lutego do końca marca. Owoce migdałowca zbiera się już od 5000 lat w łagodnym klimacie, gdzie ilość dni słonecznych w roku jest wysoka, a gleba jest zaliczana do żyznych. Migdały zerwane z drzewa mają twarde łupiny i mięsiste skórki. W odróżnieniu od nich migdały blanszowane są pozbawiono skórki ze względu na jej ewentualne właściwości drażniące jelita. Po pewnym czasie od zbiorów otoczka wokół migdału wysycha, a następnie pęka. Najdorodniejsze migdały pozbawia się skórek, przez co zyskują na chrupkości. Krajami, w których migdały są powszechnie zbierane, są Hiszpania i USA, lecz migdałowce można spotkać na większości miejsc globu, w zależności jednak od ich odmiany.

Czym wyróżniają się migdały?

Obliczono, że 100 g migdałów mieści w sobie 51% tłuszczów, 10% błonnika, 22% białka. 9,5% węglowodanów i niewielkie ilości soli. 50 g migdałów dostarcza pełne zapotrzebowanie organizmu na witaminę E, która musi być uzupełniana przez m.in. ludzi spędzających aktywnie swój czas. Ta ważna witamina odpowiada za przeciwdziałanie miażdżycy, zawałom serca, nowotworom, obniżeniu odporności oraz poprzez hamowanie wolnych rodników opóźnia procesy starzenia. Migdały obniżają poziom złego cholesterolu we krwi oraz działają przeciwzakrzepowo. Stosunkowo duża zawartość białka w migdałach powoduje, że są polecane wegetarianom w codziennym uzupełnianiu jego niedoboru w organizmie. Wpływają pozytywnie na proces koncentracji i zapamiętywania, dlatego że w ich skład wchodzą potas oraz witaminy z grupy B1 – to znakomita wiadomość dla osób uczących się. Magnez, w który bogaty są migdały, jest odpowiedzialny za regulację poziomu cukrów we krwi, redukcję stresu, syntezę różnorodnych białek, enzymów, a także zapobiega występowaniu lub przebiegowi skurczów mięśniowych. Są idealne dla dzieci i kobiet w ciąży, gdyż ze względu na obecność w nich wapnia, mają wpływ na wzrost kości i ich ogólny stan. Przynoszą ulgę kobietom ciężarnym, które muszą mierzyć się ze zgagą i nudnościami. Odchudzający się często uzyskują informację, że ze względu na sytość, którą powoduje, magnez jest zalecany osobom znajdującym się na diecie, ponieważ zmniejsza napady głodu. Mogą po nie sięgać również diabetycy, bo ich indeks glikemiczny należy do dość niskich (IG=15). Warto dodać, że bardziej pogryzione migdały mają większą wartość odżywczą niż migdały w większych kawałkach. Zmielone zalicza się do składników marcepanu.

Jakie jest zastosowanie migdałów blanszowanych?

Można je spożywać jako zdrową przekąskę, jednak bywają także nieodłącznym elementem deserów, masła i twarożku migdałowego.

Tags: migdały, migdały blanszowane, sklep

loading
×